• Shorty & Ira

    Ukraina

    Shorty George jest szalonym tanecznym kaktusem! Kiedy zaczął tańczyć zapomniał, że potrzebuje do życia wody. Podczas odwadniania czerpał przyjemność z wywoływania uśmiechu na twarzach partnerek i innych tancerzy. Od 2004 jest tancerzem Lindy Hop, Bluesa i Balboa. Uczył tych tańców na Islandii, w Turcji, Polsce, Izraelu, Grecji i Hiszpanii. Jego zajęcia kipią energią, humorem i zabawą. Zawierają też użyteczną technikę pomagającą rozwinąć muzykalność, połączenie w parze i umiejętność improwizacji.

    Ira zaczęła tańczyć Lindy Hop w 2006 i odkryła, że jest to najlepsza forma wyrażenia siebie, zabawy, poznania nowych ludzi i odkrywania świata. Na początku odnalazła się w tańcu jako Followerka (przez duże F), a później zaczęła zagłębiać się w interpretację muzyki i improwizację. Tańczy dla partnera i z partnerem zdecydowanie bardziej niż dla publiczności – nie popisuje się w tańcu.

    Stara się podążać tak dobrze, jak jest to możliwe i mieć najbardziej wygodny, radosny i wspólny taniec. “Słuchaj muzyki, partnera i swojego ciała, a będziesz najlepszym tancerzem!”. W ostatnich latach uczyła Lindy Hopa, Bluesa i Solo Jazzu na Tajwanie, Ukrainie, w Szwecji, Danii, Turcji, Białorusi i Polsce podczas wydarzeń takich jak Herrang, Lindy Shock czy Dragon Swing.

    POWRÓT