• Peter & Pavli

  Czechy

  Poznali się w 2012 podczas koncertu jazzowego w Brastysławie, bardzo podekscytowani swingiem, mieszkając w obszarze, w którym nie było tańców swingowych. Wyobraźcie sobie połączenie dusz!

  Dziś można zobaczyć Petera i Pavli podczas finałów konkursów wzdłuż Europy, uczą w wielu krajach i należą do grupy młodych utalentowanych instruktorów europejskich. W 2015 zatrzęśli ESDC i zdobyli nagrodę Mistrza Europy w kategorii Open Showcase.

  Charakterystycznymi cechami Pavli pochodzącej z Czech są jej rude włosy, uroczy uśmiech i elegancja podkreślona wymiatającymi swivlami! Peter to pełen temperamentu Słowak z artystyczną duszą i obsesją na punkcie jazzu i muzyki swingowej, który eksploduje energią i kreatywnością nie tylko na parkiecie! (bo tańczy na przystanku, na ulicach, w sklepie – non stop! ;))

  W 2013 połączyli się z trójką lindyhopperów i otworzyli szkołę tańców swingowych w Brnie, od tej pory nazywając się Swing Wings. Przez ostatnie lata zbudowali załogę 8 nauczycieli i cudowną scenę liczącą ponad 300 tancerzy, niepowtarzalny klimat i świetne imprezy.
  Ten nastrój chcą przywieść ze sobą do innych europejskich społeczności.

  POWRÓT