• Sep & Alexia

    Belgia & Francja

    Alexia i Sep stali się parą taneczną niedawno, kiedy odkryli, że belgijska czekolada i francuskie wino to świetne połączenie. W swoim tańcu pracują nad różnymi rodzajami połączenia, bo chcą być w stanie dzielić magię tańców swingowych z każdym, kto jest na parkiecie. Podczas zajęć dokładają starań do tego, by każdy czuł się swobodnie i rozwinął swoje umiejętności we własnym stylu i rodzaju poruszania się.

    Sep jest pełnym pasji tancerzem swinga i ekspertem muzycznym. Mieszka w Ghent, w Belgii. Połączenie jego pedagogicznego doświadczenia i codziennych treningów sprawia, że praca z nim jest wyjątkowa. Jego energia i pasja do tańca, muzyki, sztuki i stylu vintage sprawiła, że wziął udział w wielu projektach w Belgii i Europie.
    Taniec swingowy uratował Alexię w 2005 roku, kiedy to miała się zaangażować w taniec konkursowy. Od swojego pierwszego wyjazdu do Herrang w 2007 roku podróżuje po świecie i ciągle uczy się tańca i jazzu oraz ich pochodzenia. Do doświadczenia baletowego i tańca współczesnego w ostatnich latach dołożyła zainteresowanie tańcami opartymi na afrykańskich rytmach. W między czasie uczy się gry na perkusji i bębnach. Rytm jest dla niej bardzo ważny. Kiedy uczy zwraca też dużo uwagi na rolę followerki i wspólną interpretację muzyki… ciągle pozostając sobą!

    POWRÓT